Çağrı Merkezi: 444 9 069
info@egeturnakliyat.com.tr

Üniversite Taşımacılığı

Üniversite nakliyesi için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

Son yıllarda üniversite sınavına girenlerin sayısının artmasıyla beraber ülkemizde üniversite konusunda da ciddi ilerlemeler yaşanmaya başladı. Art arda açılan yeni üniversitelerin yanı sıra var olan üniversiteler de alt yapılarını geliştirme yoluna gitmeye başladılar. Bu nedenle bir kısım üniversiteler yeni alan arayışına girerken bir kısmı da var olan mekan imkanlarını genişlettiler. Hâlâ Türkiye’nin birçok ilinde vakıf üniversitesi ya da devlet üniversitesi olarak pek çok kurumun açıldığını görmek mümkün. Öğrenci yoğunluğu konusunda da asla eksiklik yaşamayan üniversiteler, kalitelerini ve eğitime verdikleri önemi kullandıkları mekanlara da yansıtarak hem öğrencileri hem de eğitimcileri memnun etmeyi öngörüyor.

Kısa bir süre öncesine kadar ülkemizde üniversitelere olan rağbet az olmasına rağmen altyapı ve mekan sorunları yaşanıyor; ancak bu durumlar için bir çözüm geliştirilemiyordu. Bunun öncelikli sebebi ise birçok üniversitenin genellikle Osmanlı döneminden kalan yapıları eğitim birimi olarak kullanması olarak görülüyordu. Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi köklü geçmişi olan şehirlerde üniversite yapıları ya Osmanlı ya da erken cumhuriyet döneminden kaldığı için herhangi bir genişletme işlemi yapılmıyor; taşınma işlemleri ise nadiren gündeme alınıyordu. Ancak ülkemizde üniversite eğitimine verilen değerin artmasıyla beraber var olan tarihi eğitim yapıları yetersiz kalmaya ve gelişime ihtiyaç duymaya başladı.

İlk olarak devlet üniversitelerinde görülen taşıma hareketleri, daha sonra oldukça sık bir biçimde kurulmaya ve hızla gelişmeye başlayan vakıf üniversiteleriyle daha da yaygın hale geldi. Genellikle kampüs biçiminde değil de tek yapı içerisinde çalışan vakıf üniversiteleri hızlı gelişmeye beraber taşınmaya daha fazla ihtiyaç duymaya başladı. Üniversitelerin taşınmasındaki bir diğer önemli faktör de şehirlerin gelişmesiyle beraber oldukça merkez halde kalan üniversite birimlerinin başka biçimlerde değerlendirilmesi isteğiyle, birçok köklü üniversitenin şehir dışlarındaki kampüslere alınması olmuştur. Yine özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi olağanüstü hızlarda gelişen kentlerde merkezi olmaya başlayan üniversite birimleri yavaş yavaş boşaltılarak daha büyük ve uzak kampüslere taşınmıştır. Bu sayede sürekli bir devinim içerisinde olan üniversite birimleri özel olarak taşıma konusunda profesyonel hizmete ihtiyaç duymaya başlamıştır.

Uzun yıllardır taşıma konusunda ülkemizde en iyi hizmeti veren firmalardan biri olarak üniversite taşımanın klasik bir konut ya da ofis taşımak gibi olmayacağının her zaman farkında olduk. Elbette ki her mekanın taşınırken kendine göre incelikleri, önemli parametreleri olacaktır. Ancak bir eğitim kurumu taşımak çok daha önemli ve detay isteyen bir çalışmadır. Vakıf ya da devlet üniversitesi olsun; tüm yükseköğretim kurumlarına ihtiyaç duydukları güvenilir taşıma hizmetini, profesyonel personelimiz ve kaliteli ekipmanımızla uzun yıllardır vermeye devam ediyoruz. Özellikle kampüs değiştiren, oldukça uzak alanlara taşınacak olan üniversite birimlerinin önemli evrak ve mobilyalarına özel önem gösteriyor; sizi yeni taşındığınız birimde de eskisi kadar rahat ve konforlu hissettirmek için tecrübe ve birikimimizi sonuna kadar kullanıyoruz.