Çağrı Merkezi: 444 9 069
info@egeturnakliyat.com.tr

Arşiv ve Kütüphane Taşıma

Arşiv ve Kütüphane nakliyesi için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Günümüzde birçok kurum ve kuruluş, ihtiyaçlarının artması ya da azalmasıyla farklı mekanlara ihtiyaç duymakta; bu nedenle de taşınma durumuna geçmektedir. Özellikle üniversiteler, kamu kurumları ve özel kuruluşlar, kimi zaman bakımsız kalan yapılardan yeni binalara geçmek için, kimi zaman da geçici olarak taşınıp sonrasında tekrar eski kullanım alanlarına dönmek zorunda kalabilirler. Bu durumda özellikle evrakların, arşivlerin, önemli materyal ve dosyaların korunması hayati önem taşımaktadır. En ufak bir kaybı ya da hasarı kaldıramayacak olan bu gibi kurumlar için arşivlerin, evrak ve dosyaların nasıl taşındığı oldukça önemli bir konudur.

Yalnızca kamu kurum ve kuruluşları, üniversite birimleri ya da özel kurumlar değil, kütüphaneler de sık taşınan işlevler arasında yer almaktadır. Sürekli bir devinim içinde olan kütüphaneler, çoğunlukla bir yandan yeni kitaplar edinirken bir yandan da eski kitapların değerlendirilmesi ya da bir yerden başka bir yere aktarılması konusunda nakliye hizmetine ihtiyaç duyarlar. Özellikle nadir eserlerin bulunduğu kütüphanelerin taşınması, klasik bir mekan taşımaya benzememekle beraber oldukça büyük bir tecrübe ve profesyonellik gerektirir. Kimi zaman yalnızca kütüphanelerini taşıyan kurumlar ve üniversiteler için de yazılı eserlerin hiçbir şekilde zarar görmeden yerine nakledilmesi çok büyük önem taşımaktadır. Günümüzde kütüphaneler sadece basılı arşive değil aynı zamanda dijital bir arşive de sahip olduklarından, kütüphane taşıma işi hassas elektronik cihazları taşıma ve muhafaza etme özelliği de taşır. Bu nedenle sanıldığından çok daha büyük bir profesyonellik gerektirir.

Arşiv taşıma sırasında materyallerin zarar görmemesi önceliklerin başında gelir. Bu nedenle arşiv taşıma sırasında kullanılan nakliyat malzemeleri, koliler ya da kutular hem suya hem de nem gibi zararlı etkilere ve darbeye dayanıklı olmalıdır. Aynı durum kütüphane taşımacılığı için de gereklidir. Taşıma materyallerinin, kitapların ya da dijital gereçlerin boyutuna uygun olması, darbe ve nem gibi durumlardan etkilenmemesi, firmamızın profesyonellik anlayışında en çok önemsenen konuların başında gelir. Arşiv ev kütüphane taşıma sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da sıra gözetmektir. Rastgele biçimde alınan materyaller karışıklığa ve kaybolmalara neden olacaktır. Bu nedenle taşıma sırasında materyaller sıra ile alınıp yine sıra ile yerlerine götürülmelidir.

Uzun yıllardır nakliyat konusunda hizmet veren firmamız, özellikle arşiv ve kütüphane taşıma gibi hassas konularda uzmanlaşmış, bu konuda yetiştirdiği uzman personeli sayesinde de tüm ülkede tercih edilir hale gelmiştir. Hangi kurumdan ve nereden nereye arşiv taşımak isterseniz isteyin, uzman ekip ve ekipmanımızla arşivlerinizi profesyonel bir biçimde kapınızdan alıyor; yeni adresine de aynı özenle bırakıyoruz. Hizmet verdiğimiz günden bu yana bu alanda müşterilerimizden hiçbir şekilde şikayet almamamız ve üstün hizmet sağlamamızı da sizlere referans olarak sunuyoruz. Belli bir plan çerçevesinde, önceden yapılmış keşif çalışmaları doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz arşiv ve kütüphane taşıma hizmetiyle siz değerli müşterilerimize memnuniyet garantisi sunuyoruz.