Çağrı Merkezi: 444 9 069
info@egeturnakliyat.com.tr

Ofis Taşımada Ücretlendirme Nasıl Yapılmaktadır

Ofis Taşımada Ücretlendirme Nasıl Yapılmaktadır?

Evden eve nakliyat firması olarak hizmet veren firmaların sayısı gün geçtikçe çoğalmaktadır. Bu artış fiyatları da yakından etkilemektedir. Günümüzde her bölgede, her fiyata taşımacılık hizmeti veren firmalar bulunmaktadır. Ancak bu konuda taşınma planı yapan kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü sadece fiyata göre firma seçimi yapıldığında istenmeyen sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Ev taşımacılığı ile ofis taşımacılığı aynı şey değildir. Ev taşımacılığı, evden eve nakliyat firmalarının daha sık vermiş olduğu bir hizmettir. Fakat ofis taşımacılığı her an olmadığından çok yaygın bir hizmet alanı olarak görülmemektedir. Bununla birlikte amatör olarak hizmet veren, sektörde yeterli deneyime sahip olmayan nakliye firmaları ev taşımacılığı ile ofis taşımacılığının aynı olduğunu düşünmektedir. Oysaki ofis taşımacılığı daha fazla detayı bulunan, kendine özgü deneyim ve donanım gerektiren bir hizmet alanıdır.

Ofis Taşımacılığı Ücretleri

Piyasa genelinde hem amatör hem profesyonel olarak ofis taşımacılığı hizmeti veren çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu firmalar arasında fiyat araştırması yapıldığında ofis taşımacılığı ücretleri değişkenlik göstermektedir. Bunun çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Firmanın verdiği ofis taşımacılığı hizmetinin kalitesi, taşınma, indirme, bindirme esnasında kullandığı donanımlar elbette fiyatı etkilemektedir. Bunun dışında da kişilere göre ofis taşımacılığı ücretlerinin değişmesinin bir diğer nedeni ise kişilerin ofis eşyalarının, taşınacakları mesafenin farklı olmasıdır.

  • Taşınacak eşya sayısı
  • Taşınan eşyalar arasında kaç tanesinin kurulum gerektirdiği
  • Taşınılacak yerin kilometre mesafesi
  • Şehir içi – şehir dışı oluşu
  • Kaçıncı kattan kaçıncı kata taşınılacağı gibi faktörler ofis taşımacılığında fiyatları doğrudan etkilemektedir.

Ofis taşımacılığı için firma seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Fiyat konuşulmadan önce taşınmanın hangi araçla gerçekleştirileceği, firmanın bu alanda hizmet vermek için gerekli yetki belgeleri, ekibin tecrübesi, varsa referansların firma hakkında yorumları, fiyata hangi hizmetlerin dahil olduğu, sigortalı taşımacılık imkanının olup olmadığı mutlaka öğrenilmesi gerekmektedir.

Ofis taşımacılığında özellikle eşyaların kaybolması, karışması, taşınma esnasında farklı sebeplerden dolayı hasar almasını engellemek için mutlaka sigortalı taşımacılık hizmeti veren, ofis taşımacılığında hakkında olumlu referanslar aldığınız bir firmayı seçmeye dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Ofisinizi Güvenli Ellere Teslim Ediniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.