Çağrı Merkezi: 444 9 069
info@egeturnakliyat.com.tr

Ofisini taşıyanların en çok merak ettiği nokta ofis taşıma fiyatlarıdır. Gönül isterdi ki bu yazımızda sizlere bir fiyat listesi sunabilmeyi fakat bu mümkün değil. Bunun yerine ofis taşırken nasıl fiyat hesaplaması yapılır ve nelere dikkat edilmelidir bunlara değineceğiz.

Ofis taşıma fiyatları taşınacak ofis eşyalarının miktarına, bulunduğunuz ve taşınacağınız ofisin kat durumu, eşyalarınızın değeri, de-montaj ve montaj işleminin çokluğu ve çok katlı bir ofis ise taşıma işleminin kaç günde yapılmak istenmesine bağlı olarak değişmektedir.

Tüm kurumsal firmalar ofis nakliye işlemlerinden önce taşınacak ofis eşyalarını yerinde tespit ederek kendilerince bir fiyat ortaya çıkarmaktadırlar ve tekliflerinde bu fiyatı vermektedirler. Verilen fiyat teklifinde hizmetin nasıl yapılacağı, kaç personel ile gerçekleştirileceği, kullanılan malzeme ve taşıma işleminin kaç günde gerçekleştirileceği detaylı bir şekilde belirtilmektedir. Bunun aksine korsan ve amatör bir firma çağırmış iseniz tekliflerinde bu tür detayları görmeniz çoğu zaman mümkün değildir. Bunun başlıca sebebi her türlü sorumluluğu üstlerine almamaları ve taşıma esnasında fiyat artırımına gidebilme düşüncesidir.

Bunun için yapılması gereken en temel şey mutlaka kurumsal ve ofis taşıma tecrübesi olan referanslı firmalar ile çalışılmasıdır. Böylelikle her şey planladığınız gibi tıkır tıkır işleyecektir. Aksine sadece fiyat üzerinden değerlendirme yaparsanız ve çalışacağınız firmayı detaylı araştırma yapmadan tercih ederseniz taşıma işleminiz de problem yaşama ihtimaliniz yüksek olacaktır.

Teklif aldığınız firmalarından aşağıda belirtmiş olduğumuz belgeleri istemeniz sizin yararınıza olacaktır.

  • Faaliyet Belgesi
  • İmza Sirküleri
  • Ticaret Sicil Gazetesi
  • K-3 Yetki Belgesi (Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen Ev ve Ofis Eşyası Taşıma yetki belgesi.)
  • Vergi Levhası
  • Referanslar

Tüm bu belgeleri sizlere sunan firmaların tekliflerini değerlendirmeye alarak tercihinizi yapabilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Korsan Ofis Taşıma Firmalara Dikkat başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.