Çağrı Merkezi: 444 9 069
info@egeturnakliyat.com.tr

Konsolosluk nakliye işlemi bir çok taşıma alanına göre özel bir taşıma işlemi gerektiren bir taşımacılıktır. Özel güvenlik tertibatı içinde ve izinleri alınmış konusunda tecrübeli ekip tarafından gerçekleştirilir. Konsolosluk resmi bir kurum olup bu kurumların güvenlik ve konumları gereği özel bir yerlerinin olması açısından nakliye işlemleri de bir prosedür gerektir.

Konsolosluk taşımacılığı hizmeti veren firmaların birikimleri kadar tecrübeli bir donanıma sahip olmaları gerekir. Çalıştırılan personelin sigortalı ve işinde gereken önemi gösterecek niteliklere sahip olmadırlar.

Bir çok nakliye şirketi bu tür işlemlerin yapılmasına yeterli vasıflar taşımadığı için girişmez. Genelde taşeron ve gündelik ekip elemanları ile kiralama usulü araç gereç temin edilmesi konsolosluk taşımacılığı için yeterli olmayacaktır. Sigorta hizmeti vermek konsolosluk taşımacılığında olmazsa olmaz bir uygulamadır. Bu tarz bir taşıma hizmetine sahip olan firma resmi tüm izinlerini almış, ekip ve ekipmanları ile son teknolojiyi bünyesinde toplamıştır. Bu durumda nakliye açısından büyük bir ayrıcalıktır.

Taşımacılık öyle göründüğü kadar kolay bir uygulama değildir. Hele hele özel ve tüzel bir kişilikleri olan kurumların taşınması başlı başına prosedürlere uymaya ve hassas bir çalışma gerektirir. Tüm çalışanların bünyesinde bulundurulması çalışanlarında işlerine daha çok sahip çıkmalarına ve tecrübelerini her taşıma sırasında gösterdikleri bir nakliyedir. Konsolosluk taşımacılığında ister şehir içi ister şehirler arası yapılacak konsolosluk taşımacılığı için firmanın özgeçmişi, referansları ve işlerine önem veren bir kurumsallık gerektirir.

Konsolosluk taşımacılığında ev ve ofis taşımacılığında olduğu gibi eşyalar daha çok dikkat gerektirmektedir. Ayrıca konsoloslukların resmi bir yer olması disiplin kadar profesyonellik ister. Konsoloslukların taşınma taleplerini karşılayacak kapasiteye, kaliteye ve güvene sahip olmak gerekir. Bunun için global bir nakliye firması olmayı gerektirir.

Uluslar arası taşınma işlemlerinde gerekli olan resmi belgelere sahip olmak ve uluslar arası yollardan geçmek için gereken gümrük açma kapama işlemleri yerine getirilmelidir. Konsolosluk taşımalarında yurt dışına çıkacak eşyalar genelde kara, ve deniz yolu ile yerine getirilir. Konsolosluktan alınan tüm eşyalar sigortalanarak, alındıktan sonra güven ve büyük bir titizlikle yeni yerine ulaştırılır.

Avrupa standartlarında malzeme kullanılması kaliteli bir nakliye firmasının uygulaması gereken önemli bir unsurdur. Burada sökülecek modüler eşyalar işinde profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Titiz bir çalışma ile sökülen parçalar özel ambalaj malzemeleri ile muhafaza altına alınır, çarpma ve kırılmalara karşı güvenli hale getirilir. Küçük boyutlu taşımalar ise mukavva kutulara konularak bu şekilde muhafaza altına alınır. Taşınması için konusunda uzman ve izinleri alınmış personel tarafından gözetim altında araçlara yerleştirilecek şekilde taşınır. Araçlar son model olup bu taşıma işlemi için gereken niteliklere sahiptir. Araçlara düzenli bir şekilde yerleştirildikten sonra taşınma işlemi yeni adrese gidilmek üzere yola çıkılır. Sigortalanan tüm eşyalar bu hassasiyet bilinerek taşınır ve yeni adresine ulaştırıldığında ise yine aynı hassasiyet ve titizlikle eşyalar istenen yerlere yerleştirilir. Gerek görülmesi durumunda asansör hizmeti de devreye sokulur. Tüm bu işlemler normal taşımacılıkta olduğu gibi fiyatlandırılır, ve ilk tespit edilen unsurlara göre hazırlanan ekip ve ekipmanlarca yerine getirilir.

Bir önceki yazımız olan Laboratuvar Taşıma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Comments are closed.